Prezes POT odwołany
polska

2020-10-15

Prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk został odwołany ze stanowiska, które piastował przez ostatnie trzy lata. W najbliższym czasie ma zostać rozpisany konkurs na nowego szefa tej organizacji.

POT1

Robert Andrzejczyk podczas ubiegłorocznej konferencji Hotel Trends Poland&CEE

Odwołanie prezesa POT następuje zaledwie kilka dni po tym jak urząd ministra rozwoju, pracy i technologii,któremu podlega też turystyka, objął Jarosław Gowin.

Robert Andrzejczyk stanowisko prezesa POT objął w 2017 roku. Andrzejczyk wcześniej związany był z Ministerstwem Sportu i Turystki jako dyrektor Biura Dyrektora Generalnego. W przeszłości zatrudniony w Ministerstwie Finansów, gdzie był m.in. naczelnikiem wydziału. Koordynował współpracę pomiędzy KE a instytucjami krajowymi, monitorował postępy w usuwaniu nieprawidłowości w wydatkowaniu funduszy unijnych oraz kierował wydziałem kontroli doraźnych. Pracował również na placówkach dyplomatycznych.

W ostatnich miesiącach aktywnie zaangażowany w program stworzenia i późniejszego wdrożenie Polskiego Bonu Turystycznego.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail