polska

1 mld. zł na wsparcie gmin górskich

2021-01-11

Kwota ta ma zasilić gminy położone na terenach górskich. Jak zadeklarował na dzisiejszej konferencji prasowej minister Rozwoju Pracy i Technologii Jarosław Gowin. Według danych GUS, gmin należących do kategorii położonych na terenach górskich jest około 200.

gowin

Wsparcie ma mieć dwie formy. Pierwsza, ma dać możliwość umarzania przez samorządy podatków od nieruchomości. 80 proc. tej kwoty będzie refundowane przez rząd.

Druga forma wsparcia to środki przeznaczone na inwestycje związane z branżą turystyczną. Na tę formę pomocy przeznaczono przeszło 700 mln. zł. Górny limit dotacji na jedną gminę wynosi 8 mln. zł. Jak podkreślił minister Gowin, liczy na to że kwoty przeznaczone na inwestycje uzyskane przez samorządy mogą być uwalniane na wsparcie przedsiębiorców.

- Zdajemy sobie sprawę, że w niektórych regionach jak i branżach potrzebna będzie pomoc długofalowa. Będziemy monitorować sytuacje i jeśli będzie gdzieś niezbędna pomoc, to będziemy uruchamiać taka pomoc – zadeklarował szef resortu Rozwoju Pracy i Technologii.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail