polska

Projekt przedłużenia terminu realizacji voucherów turystycznych

2021-03-23

Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii przygotowało projekt nowelizacji ustawy covidowej.

Grafika informująca o zmianach turystycznych w ustawie covidowej.

Projekt przewiduje rozwiązania mające pomóc biurom podróży przetrwać. Z rozwiązań zawartych w projekcie nowelizacji ważna dla touroperatorów jest przedłużona możliwość realizacji vouchera na impreze turystyczną. Okres ten ma wynosić 2 lata licząc od dnia, w którym miała się odbyć impreza turystyczna, możliwość korzystania z vouchera turystycznego za odwołaną z powodu pandemii koronawirusa imprezę turystyczną.

Zaproponowane przepisy przewidują także przesunięcie o osiem miesięcy terminu rozpoczęcia przez organizatorów turystyki zwrotu wypłat do Turystycznego Funduszy Zwrotów. Spłata pierwszej raty będzie przedłużona do końca grudnia br. Projekt nowelizacji przewiduje także możliwość umorzeń w całości lub w części należności, odraczania terminów spłaty przyznanych środków, rozkładania spłaty należności na raty z tytułu np. nienależnie otrzymanych środków w ramach form wsparcia udzielanych przez powiatowe urzędy pracy w ramach tarcz antykryzysowych.

Projekt został 22 marca br. wpisany do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Zgodnie z planem, będzie on wkrótce przedmiotem obrad Stałego Komitetu Rady Ministrów, a następnie rząd zajmie się nim na jednym ze swoich posiedzeń.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail