badania rynku

Gdzie i za ile na czerwcówkę

2024-03-20

Marzec to ostatni dzwonek, by z wyprzedzeniem zaplanować zagraniczny city break na długi czerwcowy weekend. Ponad dwa miesiące dzielą polskich pracowników od kolejnej po Wielkanocy szansy na dłuższy odpoczynek, który można zorganizować w Wenecji, Rzymie czy Pizie, a także Paryżu i Dubrowniku za mniej niż 400 zł od osoby. Natomiast z budżetem większym o 100 zł dostępne są także loty do Aten i Walencji. Eksperci platformy podróży eSky.pl prezentują okazyjne ceny połączeń lotniczych na przełomie maja i czerwca 2024 roku.

czerwcowka1

Boże Ciało w 2024 r. wypada wyjątkowo wcześnie, bo w czwartek 30 maja. Wystarczy więc, że weźmiemy urlop w piątek 31 maja, żeby cieszyć się czterema dniami odpoczynku od pracy. Dłuższe weekendy to okres, kiedy Polacy licznie ruszają za granicę, spędzając ten czas m.in. na krótkim europejskim city breaku.

– Nasze wspólne badania z agencją GfK potwierdzają, że najwięcej podróżujących Polaków (65 proc.) rezerwuje city breaki od 1 miesiąca do ponad 3 miesięcy przed podróżą. Wykupienie biletów lotniczych z takim wyprzedzeniem pozwala sporo zaoszczędzić, a z badań wiemy, że dla ponad połowy ankietowanych Polaków (52 proc.) okazyjna cena lotów to najważniejsza kwestia przy organizacji kilkudniowego wyjazdu – wyjaśnia Deniz Rymkiewicz, ekspert platformy podróży eSky.pl.

Loty do Włoch zdominowały listę najtańszych kierunków w czerwcu 2024 r.

W tej chwili najtańsze opcje podróży samolotem na długi weekend w czerwcu – bilety do 400 zł za osobę tam i z powrotem – obejmują takie kierunki jak Wenecja, Rzym i Piza, a także Paryż i chorwacki Dubrownik. Wyjazd do włoskich miast możemy zarezerwować już za 244 zł od osoby w przypadku Wenecji (31 maja – 4 czerwca 2024, Katowice – Treviso), 381 zł do Rzymu (31 maja – 4 czerwca 2024, Gdańsk – Rzym) i 390 zł dla jednego pasażera za podróż do Pizy (2‑4 czerwca 2024, Wrocław – Piza).

Jeśli organizujemy wypad do francuskiej stolicy, ale chcemy uniknąć letnich upałów, warto się tam wybrać właśnie na początku czerwca. Za loty do Paryża jedna osoba zapłaci 352 zł za wylot z podwarszawskiego Modlina i lądowanie na lotnisku w Beauvais (29-31 maja 2024).

Dubrownik największą popularność zyskał za sprawą „Gry o tron” – serialową ekranizację epickiej sagi kręcono bowiem właśnie w tym mieście na południu Chorwacji. Przejść się zabytkowymi ulicami, spróbować świeżych owoców morza, a nawet poleżeć na plaży można właśnie na początku czerwca (2-5 czerwca 2024, Wrocław – Dubrownik). Za loty w dwie strony zapłacimy 389 zł od osoby.

Na czerwcówkę 2024 do Aten i Walencji polecimy od 400 zł

Jeśli dysponujemy nieco większym budżetem na czerwcowe wojaże, to w grę wchodzą loty z Katowic do Aten w dniach 2-5 czerwca: bilety dla jednej osoby w obie strony będą kosztowały 404 zł. Z kolei podróżników spragnionych hiszpańskiego słońca mogą zainteresować loty do Walencji. Ze stolicy Dolnego Śląska nad Morze Śródziemne dolecimy za 451 zł od osoby w dwie strony (2-5 czerwca 2024, Wrocław – Walencja).


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail