Dubaj oficjalnie otworzył branżę eventową
świat

2020-09-22

Sektor ten jest ona jednym z ważniejszych filarów oferty turystycznej miasta i lokalnej gospodarki. Podczas oficjalnej inauguracji sezonu wystąpi wielu lokalnych i międzynarodowych artystów.

 

Dubai

 

Ponowne wznowienie działalności branży eventowej było możliwe dzięki zdecydowanym działaniom prowadzonym przez władze miejskie w ramach zarządzania pandemią. Imprezy i działalność rozrywkowa są wznawiane stopniowo – pierwszym zorganizowanym wydarzeniem był cykl imprez Letnie Niespodzianki Dubaju (Dubai Summer Surprises).

 

Dubaj jest jednym z nielicznych miast na świecie, które nie tylko zdecydowało się na wznowienie działalności branży eventowej, ale także powróciło do organizacji imprez na żywo. Tego lata miasto odniosło ogromny sukces – wszystkie koncerty cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Wydarzenia organizowane są z zachowaniem warunków spełniających wymogi sanitarne, w tym także dystansu społecznego, które mają zagwarantować zdrowie i bezpieczeństwo publiczności oraz wykonawcom.

 

 

Dubaj jest jednym z pierwszych miast, w którym organizowane są ponownie występy na żywo. Przedstawienie Jimmy’ego Carra było ważnym sprawdzianem bezpieczeństwa, które lokalna branża eventowa zaliczyła „na szóstkę”. Wszyscy członkowie zespołu agencji Done Events – organizatora wydarzenia, przeszli testy na obecność COVID-19, których wyniki były dostępne w ciągu 24 godzin. Zgodnie z zasadami dystansu społecznego podczas wszystkich występów na widowni zajęte było co trzecie miejsce, naprzemiennie w tzw. szachownicę.

 

W lipcu tego roku Dubaj był gospodarzem wielu innych stacjonarnych imprez, m.in. festiwalu Tomorrowland Around the World z udziałem wielkich gwiazd estrady i DJ-ów. Tomorrowland Around the World to globalne wydarzenie, które było transmitowane na wirtualnych platformach. Streaming z imprezy był dostępny wyłącznie w obiekcie Festival Arena w dzielnicy Dubai Festival City. Było to jedyne miejsce na świecie, w którym zorganizowano wydarzenie z udziałem publiczności. Festiwal był z kolei pierwszą imprezą rozrywkową zorganizowaną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zgodnie z zasadami dystansu społecznego.

 

7 lipca miasto zostało ponownie otwarte dla międzynarodowych turystów. Od tego czasu branża turystyczna, handlowa i eventowa podjęły szereg działań, których celem był jak najszybszy powrót do normalności. Podejmowane działania miały podkreśliać, że zdrowie i bezpieczeństwo są dla emiratu priorytetem. Dodatkowo, Dubaj wprowadził znak jakości DUBAI ASSURED. Jest to program, w ramach którego certyfikowane i wyróżniane są hotele, obiekty turystyczne, handlowe i atrakcje turystyczne, stosujące się do wytycznych sanitarnych, zapewniających odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Miasto otrzymało także międzynarodową odznakę bezpieczeństwa Safe Travels, przyznawaną przez Światową Radę Podróży i Turystyki (WTTC).

Wszystkie centra handlowe w mieście są otwarte, a wyniki sprzedaży detalicznej zaczynają rosnąć. Wznowienie organizacji ogólnodostępnych imprez jest bardzo istotne z punktu widzenia planowania tegorocznego kalendarza wydarzeń. Wydarzenia zaplanowane na najbliższy czas to: kampania mofowa promująca Kolekcję Jesień/ Zima,Dubai Home Festival, Dubai Fitness Challenge oraz legendarny Dubajski Festiwal Zakupów, rozpoczynający się w grudniu.

 


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail