świat

Kolejny duży projekt turystyczny w Arabii Saudyjskiej

2021-02-10

Coral Bloom – to nazwa zaprezentowanego właśnie w Arabii Saudyjskiej projektu zagospodarowania turystycznego wyspy Shurayrah.

 SaudiCorral

fot: Saudi Pres Agency

Na Shurayrah będzie działać 11 hoteli, które będą obsługiwane przez najbardziej znane marki hotelowe na świecie. Naturalny krajobraz wyspy zostanie wykorzystany tak by wszystkie hotele i wille były w niego wkomponowane. Brak wieżowców zapewni, że wspaniałe widoki pozostaną niezakłócone, a goście będą mieli poczucie tajemniczości, gdy wyspa powoli się ujawnia.

Projekty hoteli były również odpowiedzią na zmieniający się świat i wymagania turystów w ciągu ostatnich 12 miesięcy, gdy trwała pandemia. Nie będzie na przykład wewnętrznych korytarzy w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na prywatną przestrzeń i odosobnienie po pandemii koronawirusa. Budynki będą tworzone z lekkich materiałów a ich konstrukcja ma być energooszczędna, by wywierały jak najmniejszy wpływ na środowisko.

Ten aspekt był kluczowy przy projektowaniu, ponieważ bioróżnorodność wyspy jest kluczowa i plan ma na celu uniknięcie niszczenia namorzynów i siedlisk innych roślin, zapewniających naturalną ochronę przed erozją.

Zagospodarowanie wyspy jest częścią Red Sea Project, ogromnego planu mającego rozwinąć na saudyjskim wybrzeżu turystykę, przez rozbudowę infrastruktury. Shurayrah to jedna z zaledwie 22 wysp wybranych do rozwoju.


Polecamy

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail