świat

Nowe warunki wjazdu do Maroka

2022-05-24

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez władze Maroka, od 17 maja 2022 r. od godziny 23:00, pasażerowie powyżej 12 roku życia, których miejscem docelowym jest Maroko, mogą zostać przyjęci na lot międzynarodowy po okazaniu odpowiednich dokumentów.

the hassan ii mosque 4703812 960 720

Poniżej, lista wymaganych dokumentów.

  • aktualnej karty szczepienia lub ujemnego wyniku testu PCR wykonanego maksymalnie 72 godzin przed odprawą paszportową;
  • wydrukowanego i podpisanego formularza zdrowia, który można wypełnić online https://www.onda.ma/form.php

Dla pasażerowie poniżej 12 roku życia obowiązuje wyłącznie okazanie wypełnionego i podpisanego ww. formularza dostępnego online.

Rachid Ennaciri, dyrektor Marokańskiej Narodowego Organizacji Turystyki w Warszawie, jest przekonany, że decyzja zostanie doceniona przez profesjonalistów z branży turystycznej w Polsce i Europie Wschodniej. Anulowanie konieczności wykonywania testu PCR było możliwe dzięki poprawie sytuacji sanitarnej w Maroku, które znajduje się w zielonej strefie.

– Zniesienie ograniczeń następuje w odpowiednim momencie, na początku sezonu letniego, co powinno zostać dobrze przyjęte przez zagranicznych turystów odwiedzających Maroko. Ta decyzja zbiega się również z dużą międzynarodową kampanią komunikacyjną, którą Maroko rozpoczęło na rynkach międzynarodowych pod hasłem „Maroko królestwo świateł” – dodaje.


Aktualności

To też może Cię zainteresowaćW najnowszym wydaniu
 
Strefa prenumeratora
ARCHIWUM ONLINE RYNKU TURYSTYCZNEGO:
Login:
Hasło:
Zapomniałem hasło


E-tygodnik
Bądź na bieżąco
Jeżeli chcesz otrzymywać w każdy poniedziałek przegląd najważniejszych informacji branżowych, zapisz się do listy subskrybentów.Jeżeli chcesz wypisać się z listy odbiorców newslettera, wpisz adres e-mailowy i kliknij "rezygnuję".
Twój e-mail